Mackolik halka arz taslak izahname inceleme

Mackolik halka arz ediliyor. Şirketin halka arz detayları ise belli oldu.

Mackolik halka arz taslak izahname inceleme
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye’de spora olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Ülkemizde özellikle futbol ve basketbol genç nüfus tarafından ilgiyle takip ediliyor. Dijital dünyanın da gelişmesi ve genişlemesi üzerine spor müsabakaları hakkında gelişmeler, birçok web sitesi ve mobil uygulamalar tarafından spor severlerle anlık olarak paylaşılıyor.

Ülkemizde bu görevi üstlenen platformlardan biri de şüphesiz Mackolik. Hedef Girişim’in dolaylı yoldan %6,94 pay sahibi olduğu Mackolik, şu sıralar halka arza hazırlanıyor. Mackolik, futbol ve basketbol gibi spor müsabakaları hakkında gelişmeleri ve canlı skor takiplerini anlık olarak kullanıcılarına ulaştıran bir platform.

Şirket hakkında okuyucularımızı kısaca bilgilendirten sonra Mackolik’in halka arzına dair detayları sizlerle paylaşacağız. Öte yandan şirketin taslak izahnamesinde yer alan finansal tabloyu da sizler için hazırladığımız video üzerinden inceleyebilirsiniz.

MACKOLİK NE İŞ YAPAR?

Mackolik, adından da anlaşılacağı üzere spor müsabakalarının yer aldığı bir platformdur. Web sitesinin yanı sıra, mobil uygulamaları ile de kullanıcılarına canlı skor verilerini sunmaktadır. Mackolik aynı zamanda spor kategorisinde yayınladığı haberlerle de geniş kitlelere ulaşmayı başarmıştır.

MACKOLİK HALKA ARZ DETAYLARI

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre Mackolik’in halka arzına İnfo Yatırım liderlik edecek. Toplam 8.500.000 TL nominal değerli pay halka arza konu edilecek.

Bireysel yatırımcılara eşit dağıtımın gerçekleştirileceği halka arzda 2 iş günü boyunca talep toplanması bekleniyor.

Mackolik’in halka arzındaki işlem kodu ise MACKO olacak.

 

Bakmadan Geçme