Oncosem Onkolojik Sistemler halka arz taslak izahname inceleme

Sermaye Piyasası Kurulu'na halka arz için başvuran şirketlerden biri de Oncosem Onkolojik Sistemler…

Oncosem Onkolojik Sistemler halka arz taslak izahname inceleme
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz için başvuran şirketlerden biri de Oncosem Onkolojik Sistemler San. ve Tic. A.Ş. oldu. Halka arz için onay bekleyen şirket hakkında detayları ve taslak izahnamede yer alan finansal tabloyu sizler için inceledik.

Oncosem Onkolojik Sistemler’in halka arz onayı, yatırımcılar tarafından büyük merakla bekleniyor. Şirket hakkında derin araştırmaların yapılması üzerine, biz de şirketin ne iş yaptığına cevap aradık ve halka arz detaylarına dair incelemelerde bulunduk.

ONCOSEM NE İŞ YAPAR?

Oncosem, Ankara’da kurulan ve 2008 yılında faaliyete geçen bir firmadır. Şirket, kanser tedavisinde kullanılan ekipmanlar ve tıbbi cihazlar üretmekte.

Öte yandan Diagnostik testler ve Koruyucu ekipmanlar üretimi ile de adından söz ettiren şirketlerden biridir. Yaklaşık 15 yıllık tecrübeye sahip olan şirket, yıllık 3 milyon Kemoterapi Set Üretimine ve alanında deneyimli 300’ün üzerinde çalışana sahip.

ONCOSEM HALKA ARZ DETAYLARI

SPK onayı yatırımcılar tarafından büyük merakla beklenen Oncosem Onkolojik Sistemler’in halka arzına İnfo Yatırım liderlik edecek. Şirket, halka arza toplam 5.950.000 TL nominal değerli payı konu edecek. Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre dağıtım yöntemi ise bireysel yatırımcılara eşit dağıtım şeklinde olacak. Halka arzda hisse fiyatı ise 17,50 TL olarak duyuruldu.

Şirketin halka arzına dair; tahsisat oranları ise şu şekilde:

2.380.000 TL nominal değerdeki (%40) kısmı Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar’a

2.380.000 TL nominal değerdeki (%40) kısmı Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar’a

1.190.000 TL nominal değerdeki (%20) kısmı Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara’a

ONCOSEM HALKA ARZ GELİRİNİ NEREDE KULLANACAK?

Halka arz eden ortak Erol Çelik’in 2.000.000 adet payın satışından elde edeceği toplamda 35.000.000 TL gelirden 1.677.783 TL olan halka arz maliyetinin çıkarılması ile 33.322.217 TL tutarında net gelir elde etmesi beklenmekte olup, söz konusu gelir Erol Çelik’in tasarrufunda olacak.

Bakmadan Geçme