Pasifik Teknoloji halka arz ne zaman, kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu?

Pasifik grubundan bir şirket için daha halka arz başvurusu geldi. Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi…

Pasifik Teknoloji halka arz ne zaman, kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Pasifik grubundan bir şirket için daha halka arz başvurusu geldi. Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.‘nin taslak izahnamesi yayımlandı. Pasifik Teknoloji halka arz talep toplama tarihleri ne zaman, kaç lot verir? Pasifik Teknoloji katılım endeksine uygun mu? Pasifik Teknoloji borsada ne zaman işlem görecek?

Pasifik Teknoloji’nin taslak izahnamesinde yer alan detaylar şu şekilde:


Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.

SPK Onay Tarihi: 31 Ocak 2024

Talep Toplama Tarihleri: Netleşmedi

Sermaye Artırımı: 14.000.000

Ortak Satışı: 13.000.000

Toplam Pay Adedi: 27.000.000

Halka Arz Fiyatı: 35 TL

Halka Arz İskontosu: %***

Halka Açıklık Oranı: %20,15

Halka Arz Büyüklüğü: 945.000.000 TL

Dağıtım: Bireysele Eşit

Hisse Kodu: PATEK

İşlem Tarihi: ***

Katılım Endeksi: Netleşmedi

T1-T2 bakiye kullanılamaz.


TAHSİSAT ORANLARI:

Bireysel Yatırımcı: ***

Y. İçi Kurumsal Yatırımcı: ***

Y. Dışı Kurumsal Yatırımcı: ***


FON KULLANIM YERLERİ:

Yatırım Harcamaları: %45

AR-GE Yeni Ürün Yatırımları: %35

İşletme Sermayesi: %20


ÖNEMLİ DETAYLAR

*** gün fiyat istikrarı planlanmaktadır.

Şirket 6 ay boyunca bedelli sermaye artırımı ve pay satışı yapmayacaktır.

Ortaklar, 180 gün boyunca pay satışı yapmayacaktır.


KOÇ METALURJİ HAKKINDA

Orçay ile başlayan Pasifik Grubu’nun hikâyesi bugün, farklı sektörlerde ve yaşamın birçok alanında var olan, Pasifik’in “yaşamı tasarlama” vizyonunu paylaşan grup şirketleriyle birlikte büyüyerek sürüyor.

2008 yılında, bu ülkenin bereketli topraklarından elde edilen yerli sermaye ve 50 yıla yakın inşaat tecrübesi ile Ankara’da kurulan; Next Level Ankara, Next Level Loft ve Next Level Çayyolu gibi alanında ilk olan projelere imza atan Pasifik İnşaat.

Portföyünde, Türkiye’nin en büyük karma projesi Merkez Ankara; İstanbul’un kalbi Levent’in en güzel yerlerinden birinde hayata geçirilen Next Level İstanbul; son yılların en cazip lokasyonlarından biri olan Göktürk’te Next Level Country ve Next Level Kemer projeleri; ödüllü Next Level markasına eklenmesi planlanan Bodrum projesi bulunan; 2021 yılında başarıyla halka arzını gerçekleştiren Pasifik GYO.

Uluslararası demiryolu taşımacılığının lideri olan; Özel Tren İşletmeciliği Belgesi alarak, kendi lokomotif ve trenleriyle müşterilerine hizmet sunmak için harekete geçen; deniz ve hava yolu lojistiğinde de yatırımlara başlayan; 2023 yılında ilk gemisini eklediği filosunu adım adım genişletmeyi planlayan lojistik sektörünün yükselen markası Pasifik Eurasia.

Kendi yapılanması içerisinde yazılımdan donanıma, altyapı hizmetlerinden siber güvenliğe kadar, farklı alanlarda geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan Pasifik Teknoloji, bağlı ortaklıkları olan Ditravo, Destel Bilişim, Destel Connect, Icredible ve dış kaynaklar aracılığıyla faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Pasifik, günümüzde gayrimenkul-inşaat, lojistik, imalat sanayi ve teknoloji-bilişim, enerji-maden faaliyet alanlarında 2.500’den fazla istihdam oluşturarak, yaşamı tasarlamaya, ülkemize katma değer sunmaya, istihdamı artırmaya ve kalkınmaya omuz vermeye devam ediyor.


BANKA VE ARACI KURUMLAR

Halka arz onayı sonrası netleşecek.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı s özleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


 

Bakmadan Geçme