SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri halka arz taslak izahname inceleme

Türkiye son yıllarda savunma sanayi sektöründe adından söz ettirmeye başladı. Ülkemizde bu alanda faaliyet gösteren SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri de halka arz oluyor.

SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri halka arz taslak izahname inceleme
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye son yıllarda savunma sanayi sektöründe adından söz ettirmeye başladı. Ülkemizde bu alanda birçok şirket kuruldu ve kurulmaya da devam ediyor. Bazı şirketler de büyümeye ve gelişemeye yönelik adımlar atarak sektörde varlığını devam ettirmeye ve yaptığı-yapacağı çalışmalarla adından söz ettirmeyi hedefliyor.

Bu şirketlerden biri de şüphesiz SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş. oldu. Şirket, sektörde rekabet gücünü artırmaya yönelik bir adım atarak halka arz kararı aldı. Bu karar doğrultusunda gerekli başvuruyu Sermaye Piyasası Kurulu’na ileten SDT hakkında kısaca bilgi verdikten sonra şirketin taslak izahnamesinde yer alan bilgileri birlikte inceleyeceğiz.

SDT UZAY VE SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ NE İŞ YAPAR?

ODTÜ Teknokent yerleşkesi içerisinde Ar-Ge’ ye dayalı alanlarda yerli ürünler ve yetenekler geliştiren bir savunma sanayi firması olarak faaliyet göstermektedir. 2005 yılında kurulan SDT, o tarihten bu yana çeşitli savunma elektroniği ve yazılım ürünlerini ortaya koymuş ve kullanıma sunmuştur.

SDT UZAY VE SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ HALKA ARZ BİLGİLERİ

Halka arz hazırlıklarına devam eden SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri A.Ş., halka arz işlemine toplam 12.250.000 TL nominal değerli payı konu edecek. İnfo Yatırım’ın liderlik edeceği halka arzda dağıtım şekli ise bireysel yatırımcılara eşit dağıtım olacak. Yurtiçi ve yurtdışı kurumsal yatırımcılar ise oransal dağıtım yöntemine tabi tutulacak.

Şirketin halka arzında tahsisat oranları ve hisse başı fiyat ise 32 TL olarak duyuruldu. SDT’nin, halka arzda kullanacağı işlem kodu ise SDTTR. 2 iş günü boyunca banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplayacak olan SDT’nin bu tarihi de açıkladı. SDT, 28-29 Aralık tarihlerinde talep toplayacak.

Bakmadan Geçme