Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 4 şirkete onay!

Sermaye Piyasası Kurulu 9 Ocak 2024 tarihinde bülten yayımladı. Yayımlanan bültende yeni halka arz çıkmazken 4 şirkete sermaye artırımı onayı verildi. İşte SPK tarafından yayımlanan bültenin detayları!

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 4 şirkete onay!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

2024 yılının ilk haftasında sessiz kalan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), alışılagelmişin dışında Salı günü bülten yayımladı. Kurul, yayımlanan bültende yeni halka arz onayı vermedi. Ancak 4 şirkete sermaye artırımı için Kurul’dan onay çıktı. Sermaye artırımı onayı alan şirketlerden 1 şirket bedelli, 2 şirket bedelsiz ve 1 şirket de tahsisli sermaye artırımı gerçekleştirecek.

SERMAYE ARTIRIMI ONAYI ALAN ŞİRKETLER

  • Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş. (Bedelli - %100)
  • Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş. (Bedelsiz - %50)
  • Anadolu Isuzu Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Bedelsiz - %200)
  • ICU Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Tahsisli - %71,11)

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 4 şirkete onay!

7 ARALIK’TAN BU YANA HALKA ARZ ÇIKMADI

Sermaye Piyasası Kurulu, 7 Aralık 2023 tarihinden bu yana yayımlanan hiçbir bültende yeni halka arz onayı vermedi. SPK, son olarak Avrupakent GYO şirketine halka arz onayı vermişti. AVPGY payları için 7 Aralık 2023 tarihinde halka arz onayı alınmış ve halka arz edilen hisseler, 21 Aralık 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme