Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 1 halka arz, 1 sermaye artırımına onay!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 9 Mart 2023 tarihli haftalık bültende 1 şirketin halka arzına bir…

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 1 halka arz, 1 sermaye artırımına onay!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 9 Mart 2023 tarihli haftalık bültende 1 şirketin halka arzına bir şirketin de bedelli sermaye artırımına onay verdi. Eksun Gıda halka arz ne zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun bu haftaki bülten de 1 şirket halka arz onayı aldı. Geçtiğimiz aylarda, Yapı Kredi Yatırım liderliğinde halka arz için başvuruda bulunan Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., halka arz onayı alan şirket olurken, Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin de %65 oranındaki bedelli sermaye artırımına Kurul’dan onay çıktı.

Eksun Gıda halka arz ne zaman?

Eksun Gıda, halka arza toplam 20.042.502 nominal değerli payı konu edecek. Yapı Kredi Yatırım’ın liderlik edeceği halka arzda, şirket hisse kodunun EKSUN olması bekleniyor. Halka arz için belirlenen fiyat ise 48.90 TL olarak duyuruldu. Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre Eksun Gıda’nın dağıtım şekli ise oransal olacak.

Eksun Gıda’nın 13-17 Mart haftasında halka arz olarak talep toplaması bekleniyor.

Halka arz ve sermaye artırımlarına ilişkin tüm gelişmelerden anlık bildirimlerle haberdar olabilirsiniz. Aşağıda linkleri bulunan mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirin, gelişmeleri kaçırmayın.

Bakmadan Geçme