Tam 9,2 milyon dolarlık iş anlaşması duyuruldu!

Borsa İstanbul'un gözde teknoloji şirketlerinden biri olan VBT Yazılım'dan rekor iş anlaşması duyuruldu. Şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, iş anlaşmasının bedelini 9,2 milyon dolar olarak açıkladı.

Tam 9,2 milyon dolarlık iş anlaşması duyuruldu!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da payları işlem gören VTB Yazılım, özellikle 2022 yılının son çeyreğinde gösterdiği yükseliş performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Şirket payları 2023 yılına düşüşle başlasa da hissedarları mutlu edecek bir iş anlaşması duyuruldu. 12 Nisan tarihinde KAP üzerinden açıklamada bulunan VBT Yazılım; 9,2 milyon dolarlık iş anlaşması yapıldığını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz VBT Yazılım A.Ş., Türkiye’de yerleşik Bir Kamu Bankası ile “IBM Mainframe Satın Alım, Bakım ve Destek” konusunda anlaşmış ve 2 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Sözleşmenin toplam bedeli 9.200.000,00 Amerikan Dolarıdır.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla”

Gelen bu KAP bildiriminin ardından VBTYZ hisselerinin 13 Nisan tarihli seansa nasıl bir başlangıç yapacağı ise merak ediliyor.

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Bakmadan Geçme