Tavan serisi yakalayan hisse tedbir kapsamında!

Borsa İstanbul'da son zamanların en çok yükselen hisselerinden biri olan PKART, tedbir kapsamına alındı. Hisse tavan serisi yakalamış ve yükselişi ile dikkat çekmişti.

Tavan serisi yakalayan hisse tedbir kapsamında!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da son zamanların en çok yükselen hisselerinden biri olan PKART, tedbir kapsamına alındı. Hisse tavan serisi yakalamış ve yükselişi ile dikkat çekmişti.

Borsa İstanbul pay piyasasında son zamanların en çok yükselen hisselerinden biri olan Plastikkart (PKART) paylarına tedbir getirildi. Borsa İstanbul, 29 Ocak 2024 tarihli seans kapanışının ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, PKART paylarının 29 Şubat 2024 tarihi seans sonuna kadar kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

Borsa İstanbul açıklamasında, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PKART.E payları 30/01/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/02/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.” ifadelerini kullandı.

9 SEANSTA %66 YÜKSELMİŞTİ

16 Ocak 2024 tarihli seansı 34,44 TL’den kapatan PKART payları, o tarihten sonra gösterdiği yükseliş performansı ile dikkat çekti. Hisse, 9 seanslık periyotta %66’nın üzerinde primlenerek 57,20 TL’yi gördü.

Tavan serisi yakalayan hisse tedbir kapsamında!


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme