Yeni halka arz hissede yasak!

Borsa İstanbul'un yeni halka arz hissesinde beklenmedik bir gelişme yaşandı. İşte detaylar!

Yeni halka arz hissede yasak!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden biri olan Batı Ege GYO (BEGYO) 2024 yılına hızlı bir giriş yapmıştı. 11 Ocak 2024 tarihi itibariyle yeni yılın en çok yükselen hissesi, yatırımcılarına yeni yılda %67’nin üzerinde kazanç sağlamıştı. Son zamanlarda sert yükseliş gösteren BEGYO’da bugün Bank of America da aldığı lot alımı ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Yeni halka arz hissede yasak!

Şirketin bu sert yükselişinin ardından devreye Borsa İstanbul girdi. 11 Ocak 2024 tarihli seansın kapanmasının ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan Borsa İstanbul, 5 hissenin tedbir kapsamına alındığını duyurdu. Bu hisseler arasında Batı Ege GYO’nun borsada işlem gören payları da yer aldı. BEGYO hisselerinde, 12 Ocak 2024 seans başından 9 Şubat 2024 seans sonuna kadar kredili işlemler yasak olacak.

BUGÜN TAVAN KAPATTI!

Batı Ege GYO, Borsa İstanbul’daki serüvenine bugün tavan fiyattan kapanış gerçekleştirerek devam etti. BEGYO, 8 Aralık 2023 tarihinde 3 TL halka arz fiyatı ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. BEGYO payları borsada işleme başlamasının ardından bir miktar yükselmiş, daha sonra ise 2023 yılının son günlerinde düşüş göstermişti. 2,71 TL’ye kadar gerileyen BEGYO payları, 11 Ocak 2024 tarihli seansı 4,89 TL’den kapattı. Hissedeki yükseliş halka arz fiyatından yaklaşık %63 olarak gerçekleşti. Dip fiyatı olan 2,71 TL’den %80’in üzerinde yükseliş gösteren BEGYO, 2024 yılında ise %67’nin üzerinde yükseliş kaydetti.

BEGYO DİP FİYATTAN YÜKSELİŞ GRAFİĞİ

Yeni halka arz hissede yasak!

BEGYO HALKA ARZ FİYATINDAN YÜKSELİŞ GRAFİĞİ

Yeni halka arz hissede yasak!


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme