Yeni halka arz hisseye 1 ay yasak getirildi!

Borsa İstanbul'un yeni halka arz şirketlerinden Odine Solutions Teknoloji (ODINE) payları, 1 ay önce işleme başlamıştı. Hisseye 1 ay yasak getirildi. İşte detaylar!

Yeni halka arz hisseye 1 ay yasak getirildi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul'un yeni şirketlerinden Odine Solutions Teknoloji, son zamanlarda yükselişe devam ediyor. Halka arzın ardından yatırımcılarına %200'ün üzerinde kazandıran hisse, Borsa İstanbul'un radarına girdi. Borsa İstanbul, ODINE paylarına 1 ay tedbir getirdi. Daha önce kredili işlem ve açığa satış yasağı getirilen hisseye bu kez de brüt takas tedbiri uygulandı.

Borsa İstanbul konuya ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu'ndan açıklama yapı. Yapılan açıklamada, "Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ODINE.E paylarında 29/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 28/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder." denildi.

Kaynak: Kamuyu Aydınlatma Platformu

Bakmadan Geçme