Yüzde 260 bedelsiz pay dağıtacak şirketin hisseleri tavanda!

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 1 Aralık tarihinde &0 bedelsiz sermaye artırımı onayı verdiği şirketin…

Yüzde 260 bedelsiz pay dağıtacak şirketin hisseleri tavanda!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 1 Aralık tarihinde %260 bedelsiz sermaye artırımı onayı verdiği şirketin hisseleri tavan fiyata yükseldi.

Son zamanların borsada en çok kazandıran şirketlerinden biri olan Fonet Bilgi Teknolojileri, %260 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı almıştı. Şirketin yaptığı bedelsiz kararı açıklamasının dışında gelen son bilanço da FONET hisselerinde yükselişi beraberinde getirmişti. Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET), bedelsiz sermaye artırımı ile birlikte 40.000.000 TL olan sermayesini 144.000.000 TL’ye yükseltecek.

FONET’in bedelsiz sermaye artırımında, yatırımcılara %260 oranında bedelsiz pay dağıtımı gerçekleştirilecek ve hisse fiyatları da aynı oranda bölünmeye gidecek.

ONAY GELDİ, HİSSE TAVAN OLDU

FONET’in SPK’dan bedelsiz sermaye artırımı için onay alması hisselerin de yükselmesine neden oldu. 1 Aralık 2023 Cuma gününü 31 TL’den kapatan FONET hisseleri, gelen SPK onayının ardından tavan fiyat olan 34,10 TL’ye yükseldi.

 

Yüzde 260 bedelsiz pay dağıtacak şirketin hisseleri tavanda!
FONET 4 ARALIK GRAFİK

 


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme