Bank of America, halka arz hissede 1,64 milyon lot alım yaptı!

Dünyanın önde gelen yatırım kuruluşlarından Bank of America (BofA), yeni halka arz hisselerden Mogan Enerji Yatırım Holding (MOGAN) hissesini topladı. BofA üzerinden 2 Mayıs tarihinde 1,64 milyon lot MOGAN alımı yapıldı.

Bank of America, halka arz hissede 1,64 milyon lot alım yaptı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasasının yeni halka arz şirketlerinden Mogan Enerji Yatırım Holding'in hisseleri, 2 Mayıs tarihinde yükseliş gösterdi. Halka arz sonrası %111 yükseldikten sonra düşen MOGAN paylarında, BofA üzerinden 1,64 milyon alım yapıldı.

HALKA ARZ SONRASI %111 YÜKSELMİŞTİ!

Mogan Enerji Yatırım Holding'in halka arz edilen payları, 7 Mart 2024 tarihinde Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı. Halka arz fiyatı 11,33 TL olan MOGAN, 18 Mart tarihine kadar sert yükseldi. Hisse, halka arzın ardından en yükse 24 TL'yi görerek %111 yükseliş kaydetmişti. Daha sonra ise kademeli bir düşüş grafiği çizen MOGAN, 30 Nisan tarihli seansı 16,24 TL'den kapattı. 2 Mayıs seansında yeniden yükselen MOGAN payları, saat 15.40 itibariyle 17 TL'nin üzerinde yükseldi.

BOFA'DAN 1,64 MİLYON LOT ALIM YAPILDI!

Dünyanın öncü yatırım kuruluşlarından biri olan Bank of America, 2 Mayıs seansında MOGAN alıclarında lider oldu. BofA üzerinden 1,64 milyon lot MOGAN alımı gerçekleştirildi. Alıcılarda ikinci sırada 1,14 milyon lot ile İş Yatırım, üçüncü sırada 365 bin lot ile de Bizim Menkul Değerler yer aldı.

Kaynak: Halka Arz Hisseler


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme