Borsa İstanbul, 3 hisseye tedbir getirdi!

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada 3 hissenin tedbir kapsamına alındığı duyuruldu.

Borsa İstanbul, 3 hisseye tedbir getirdi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul, 19 Aralık 2023 seansının kapanmasının ardından duyuruda bulundu. Kurum’dan yapılan açıklamada 3 hisseye tedbir getirildiği belirtildi. Tedbir kapsamına alınan hisseler ise DESA, FORMT ve KGYO oldu.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Ücretsiz BORSA Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Bu hisseler, 19 Ocak 2024 seans sonuna kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DESA.E, FORMT.E ve KGYO.E payları 20/12/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/01/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme