Borsa İstanbul'da 2 hisseye tedbir getirildi!

Borsa İstanbul'da 31 Mayıs tarihli seans tamamlandı. Seans kapanışının ardından 2 hisseye tedbir getirildiği duyuruldu. Tedbir gelen hisseler, AKYHO ve  PRZMA oldu.

Borsa İstanbul'da 2 hisseye tedbir getirildi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasasında mayıs ayının son seansı tamamlandı. Seans kapanışın ardından BIST’ten açıklama geldi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığı ile açıklamada bulunan Borsa İstanbul, 2 hissenin tedbir kapsamına alındığını duyurdu. Akdeniz Yatırım Holding (AKYHO) ve Prizma Pres Matbaacılık (PRZMA) hisseleri, kredili işlemlere 1 ay boyunca yasaklandı.

Borsa İstanbul'da 2 hisseye tedbir getirildi!

Fotoğraf: Pexels

Konuya ilişkin yapılan KAP açıklamasında, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AKYHO.E ve PRZMA.E paylarında 03/06/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 02/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Kamuyu Aydınlatma Platformu


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme