Enerji devinden 864,65 milyon TL'lik ihale açıklaması!

Borsa İstanbul'un önde gelen enerji şirketlerinden Astor Enerji (ASTOR), rekor bedelli ihalede birinci geldiğini açıkladı. Şirket, söz konusu ihaleye verilen teklifin 864.657.179 TL olduğunu belirtti.

Enerji devinden 864,65 milyon TL'lik ihale açıklaması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halka arz sonrası yükselişi ile dikkat çeken şirketlerden Astor Enerji, ihale ve iş anlaşması açıklamaları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. 2023 yılındaki ihracatı cirosu ile de dikkat çeken şirket, bu kez de rekor bedelli bir ihalede en iyi teklifi verdiğini duyurdu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcıları bilgilendiren şirket, söz konusu ihaleye 28.479.300 ABD Doları ve Türk Lirası karşılığında da 864.657.179 TL teklif verildiğini belirtti.

Astor Enerji'nin KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Şirketimiz, hisseleri %100 oranında Ukrayna devletine ait olan ve Ukrayna'nın en büyük Hidro Elektrik Üretim (HES) şirketi olan Private Joint Stock Company "Ukrhydroenergo" tarafından açılan 28.479.300.- ABD Doları (864.657.179.-TL Sekizyüzaltmışdörtmilyonaltıyüzelliyedibinyüzyetmişdokuz Türk Lirası) tutarındaki ihaleye en iyi teklifi vermiş ve birinci sırada yer almıştır. Projenin kabul edildiği şirketimize kabul mektubu ile tebliğ edilmiştir.

Proje kapsamında 6 (altı) ayrı HES projesine 90 MVA ile 290 MVA aralığında değişen kapasiteler ile 10 adet güç trafosu üretilecektir.

Projeye ilişkin sözleşme sürecinin tamamlanmasını takiben kamuoyu ve yatırımcılarımız ayrıca bilgilendirilecektir.

Yapılan sözleşmenin 2022 yılı hasılata oranı % 11,70'tir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

Saygılarımızla"


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme