Sermaye artırımına giden şirket, yeni iş anlaşması imzaladı!

Borsa İstanbul'da pay piyasasında işlem gören elektrik şirketlerinden Emek Elektrik, bedelli sermaye artırımı onayı sonrası yeni iş anlaşması açıkladı.

Sermaye artırımına giden şirket, yeni iş anlaşması imzaladı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu, Emek Elektrik’in bedelli sermaye artırımına 7 Aralık tarihinde onay vermişti. 75.000.000 TL olan sermayesini %100 bedelli sermaye artırımı ile birlikte 150.000.000 TL’ye çıkaracak olan Emek Elektrik (EMKEL), 14-28 Aralık tarihleri arasında rüçhan hakkının kullanılacağını açıklamıştı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Ücretsiz BORSA Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Bedelli sermaye artırımı takvimi içerisinde yer alan EMKEL, bu kez de yeni bir iş anlaşması açıkladı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinde yapılan açıklamada, iş anlaşması bedelinin yaklaşık 31.000.000 TL olduğunu belirtti.

Emek Elektrik’ten yapılan açıklamanın detaylarında ise şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz, Türkiye'de yerleşik özel bir firma ile 20.12.2023 tarihinde yaklaşık 31.000.000TL tutarında, Ölçü Transformatörü ve Ayırıcı satış sözleşmesi imzalamıştır. Siparişin sevkiyatının 2024 yılı içinde tamamlanması ve Şirket Finansal tablolarına yansıması beklenmektedir.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme