Anasayfaİletişim

SPK Trend GYO’nun sermaye artırımını onayladı

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
January 12, 2023
1 min read
SPK Trend GYO’nun sermaye artırımını onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu, 12 Ocak 2023 tarihli bülteni yayımladı. Yayımlanan bültende yeni halka arz çıkmadı. 1 şirketin ise sermaye artırımı başvurusu onay aldı. Sermaye artırımı onayı alan şirket ise Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. oldu.

2023 yılının ikinci haftasında Sermaye Piyasası Kurulu’nun haftalık bülteni yayımlandı. Kurul, yayımlanan bültende herhangi bir şirketin halka arzını onaylamadı. Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ise sermaye artırımı onayı alan şirket oldu.

TDGYO kodu ile işlem gören Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 30.000.000 TL olan mevcut sermayesini 69.000.000 TL’ye yükseltecek. Şirketin bu sermaye artırımı ise iç kaynaklardan bedelsiz olarak gerçekleştirilecek. Şirketin sermaye artırımı oranı ise %130 olarak duyurulmuştu.

Yayımlanan SPK Bülteni’nde Hamza Baştürk isimli yatırımcı, Ford Otosan ve Ereğli hisselerinde yaptığı işlemler nedeniyle para cezasına çarptırıldı.

Sermaye Piyasası Kurulu ayrıca, 21 web sitesinin kapatılması konusunda hukuki işlemlerin başlatıldığını da kamuoyuna duyurdu.


Share


Önceki
SPK, 5 Ocak’ta 2 şirketin sermaye artırımını onayladı
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Zorlu, yenilenebilir enerji şirketini halka arz edecek!
September 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media