Anasayfaİletişim

Akfen Yenilenebilir Enerji’de pay alımlarına rağmen düşüş sürüyor!

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
April 25, 2023
1 min read
Akfen Yenilenebilir Enerji’de pay alımlarına rağmen düşüş sürüyor!

16 Mart tarihinde halka arz edilen payları Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayan Akfen Yenilenebilir Enerji’de düşüş sürüyor. Halka arzın ardından 23,78 TL fiyatı gören şirket payları, 13 TL’nin de altına düştü. Hissede gerçekleşen pay alımı da düşüşü durdurmaya yetmedi.

Akfen Yenilenebilir Enerji payları AKFYE, 16 Mart tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı. Şirket payları halka arzın ardından gördüğü 23,78 TL fiyattan sonra sert düşüş gösterdi. Bir müddet 16-17 TL seviyelerinde seyreden AKFYE payları, daha sonra yeniden düşüşe geçti.

AKFYE paylarında, 25 Nisan tarihli seansa 13 TL’nin altı görüldü.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

PAY ALIMLARI YAPILMIŞTI!

Akfen Yenilenebilir Enerji paylarının düşüş göstermesi ile birlikte pay alımları da gerçekleşti. 6-18 Nisan tarihleri arasında Cem Baver Özalp, 13,4 - 15,9 TL fiyat aralığından toplam 1 milyon lot alış gerçekleştirmişti.

Hamdi Akın ise 19 Nisan tarihinde 13.,03 - 13.11 TL fiyat aralığından toplam 500 bin lot ve 24 Nisan tarihinde 13,01-13,15 TL fiyat aralığından toplam 500 bin lot olmak üzere 1 milyon lot alış gerçekleştirdi.

Ancak gerçekleşen bu pay alımları da hissedeki düşüşü durdurmaya yetmedi. AKFYE paylarında, 25 Nisan tarihinde de düşüş sürdü.


Tags

AKFYEakfenakfenhissehisseborsahalkaarz

Share


Önceki
Borsa İstanbul’da ‘gong’ günü!
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Zorlu, yenilenebilir enerji şirketini halka arz edecek!
September 29, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media