Anasayfaİletişim

CANTE hisseleri neden düşüyor?

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
March 27, 2023
1 min read
CANTE hisseleri neden düşüyor?

Son zamanlarda düşüş trendi ile dikkatleri üzerine çeken şirketlerden biri Çan2 Termik A.Ş. hissesi olan CANTE oldu. Şirketin yatırımcıları ise sıkça bu sorunun yanıtını araştırmaya başladı: CANTE neden düşüyor?

22 Nisan 2021 tarihinde halka arz olan Çan2 Termik A.Ş. payları (CANTE), Borsa İstanbul’a ilk işlem gününde düşüşle başlamıştı. Başarısız bir halka arz gibi görünen CANTE payları, o tarihten sonra hızlı bir yükseliş trendine girmiş ve Kasım 2022’de 179,80 TL zirve fiyatı ile dikkatleri üzerine çekmişti.

CANTE hissesi tarihi zirvelerini görmesinin akabinde ise Borsa İstanbul’daki genel düşüşten nasibini almış, şirket paylarını düşüş eğilimine geçmişti. 2022 Kasım ayından bu yana düşüş trendini sürdüren hissede, sert satışlar ise dikkat çekmeye devam ediyor.

100.000TL Sanal Para ile Borsayı Deneyin, Risk Almadan Deneme Hesabı ile Borsa İşlemlerini Keşfedin!

Kâh toparlandı, kâh toparlanacak derken küçük yatırımcının bel bağladığı CANTE, 27 Mart 2023 tarihli seansta da beklenmedik bir şekilde taban oldu. Şirket yatırımcıları, gelen bu tabanın ardından aynı soruyu sormaya başladı. ‘CANTE’ye ne oluyor, hisse neden düşüyor?’.

YÜKSEK BİLANÇO GELMİŞTİ!

Çan2 Termik A.Ş., 2022 yılı yıllık bilançosunu 2 milyar 100 milyon TL’nin üzerinde açıkladı. Ancak açıklanan bu rakam, CANTE hisselerinin toparlanmasına yetmedi. 320 milyon TL sermayesi bulunan şirket, sermayesinin yaklaşık 7 katı net kâr açıklamış olsa da hisse düşüş trendinden kurtulamadı!

Çan2 Termik A.Ş, 25 Ocak 2023 tarihinde aldığı yönetim kurulu kararı ile, 320 milyon TL olan sermayesini bedelsiz sermaye artırımı ile 800 milyon TL’ye çıkarma kararı aldı. Ancak gelen bu kararın ardından da şirket payları düşüş eğilimine devam etti. Çan2 Termik A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay çıkması halinde %150 oranında bedelsiz sermaye artırımına gidecek.

Bedelsiz sermaye artırımına onay çıkması durumunda şirket paylarının bu gelişmeden nasıl etkileneceği ise büyük bir merakla bekleniyor.

CANTE’NİN BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIMI HAKKINDA GELİŞMELERİ, AŞAĞIDA LİNKLERİ BULUNAN UYGULAMALARIMIZDAN CİHAZINIZA UYGUN OLANI İNDİREREK TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Tags

cantecan2termikhisseborsa

Share


Önceki
AKFYE tavan bozdu, KAP’a bildirim geldi!
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Kayseri Şeker'e sosyal medyada tepkiler büyüyor!
May 25, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media