Anasayfaİletişim

Big Chefs katılım endeksine uygun mu, hisse caiz mi?

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
April 29, 2023
1 min read
Big Chefs katılım endeksine uygun mu, hisse caiz mi?

27 Nisan tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan Büyükşefler Gıda’nın katılım endeksine uygunluk durumu, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. Big Chefs, halka arzı katılım endeksine uygun mu? BICH hissesi caiz mi? Detaylar haberimizde!

SPK, 27 Nisan tarihinde Big Chefs’in halka arzına onay verdi. Kurul’dan onay alan şirketin halka arz detayları, yatırımcılar tarafından merak ediliyor. En çok merak edilen konuların başında ise katılım endeksine uygunluk oldu.

Şirketin restoranlarında alkollü menülerin olması üzerine bu konu derince araştırılan konuların başında geliyor.

Big Chefs, halka arzına girmek caiz mi?

Big Chefs’in halka arzında onaylı izahnamenin yayınlanması ile birlikte sosyal medyada, şirketin katılım endeksine uygun olmadığı konuşulmaya başladı.

Onaylı izahnamede, Borsa Görüşü bölümünde ise, “Borsa İstanbul A.Ş.‘nin 19.04.2023 tarih ve E-18454353-100.06-16852 sayılı görüşünde; “1) Kolasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesinin l’inci fıkrasında yer alan şartlardan (b) bendindeki “Halka arz edilen payların piyasa değeri” ve “Halka arz edilen payların nominal değerinin sermayeye oranı” şartlarını halka arzdan sonra sağlaması koşuluyla Şirket paylarının Yıldız Pazar’da işlem görebileceği,

Şirket hakkında hazırlanan hukukçu raporunun izahnamenin ekinde yer alması,

Borsa görüşünde, “İşbu Borsa İstanbul A.Ş. Görüşü, Borsa İstanbul A.Ş.‘nin vereceği karara dönük herhangi bir taahhüt ya da bağlayıcılık oluşturmamak şartıyla, sadece SPK’nın görüş talebine cevap vermek amacıyla sınırlı olmak üzere mevcut bilgi ve belgeler dikkate alınarak hazırlanmıştır. İşbu Borsa İstanbul A.Ş. görüşüne dayanılarak alınacak kararlar sonucu doğabilecek zararlar nedeniyle Borsa İstanbul A.Ş.‘nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.” ifadesinin yer alması hususlarının Kurulumuza iletilmesine karar verilmiştir.” denilmiştir.” ifadeleri yer aldı.


Tags

bigchefskatılımendeksibigchbigchefhalkaarzborsa

Share


Önceki
Rönesans Enerji Üretim halka arz detayları
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Kayseri Şeker'e sosyal medyada tepkiler büyüyor!
May 25, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media