Anasayfaİletişim

SASA yatırımcılarına bedelsiz müjdesi!

By Halka Arz Hisseler
April 12, 2023
1 min read
SASA yatırımcılarına bedelsiz müjdesi!

Borsa İstanbul’un gözde şirketlerinden Sasa Polyester, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılarını sevindiren bir açıklamada bulundu. Şirketten yapılan açıklamada, bedelsiz sermaye artırımı yapılacağı duyuruldu. SASA 2023 bedelsiz ne zaman? SASA ne zaman bölünecek? İşte detaylar!

Son yıllarda göstermiş olduğu performansla adından söz ettiren Sasa Polyester, bedelsiz sermaye artırımlarına devam ediyor. Şirket, 2023 yılının ilk çeyreğinin ardından yine bedelsiz kararı aldı. Şirketten alınan Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden de duyuruldu.

Sasa Polyester’in kayıtlı sermaye tavanı 15.000.000.000 TL, mevcut sermayesi ise 2.302.591.217 TL olarak dikkat çekiyor. Şirket, KAP üzerinden yaptığı açıklamada, 12 Nisan tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında %130 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığını açıkladı.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

Bu bağlamda ise SASA’nın SPK onayı alması halinde sermayesi 5.295.959.799,1 TL’ye yükselecek. SASA paydaşları ise %130 oranında bedelsiz pay alacak.

sas

SASA NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Şirketin bedelsiz sermaye artırımı konusunda yönetim kurulu kararı, Sermaye Piyasası Kurulu’na sunuldu. Kurul’dan onay gelmesi halinde SASA payları bölünmeye gidecek. Şirketin 2023 yılı ikinci çeyreğinde SPK onayını alarak bedelsiz sermaye artırımını tamamlaması bekleniyor.


Tags

sasabedelsiz

Share


Önceki
CVK Madencilik halka arz sonuçları açıklandı! CVKMD ne zaman işlem görecek?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Bosch Fren bedelsiz ne zaman? BFREN hisse ne zaman bölünecek?
September 30, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media