Anasayfaİletişim

11 milyon dolarlık dev iş anlaşması açıklandı!

By Halka Arz Hisseler
Published in Halka Arz Haberler
April 14, 2023
1 min read
11 milyon dolarlık dev iş anlaşması açıklandı!

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden biri olan Alfa Solar Enerji, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yeni iş anlaşmasını duyurdu. Şirket, yaptığı açıklamada iş anlaşması bedelinin KDV hariç 11 milyon dolar olduğunu açıkladı.

2022 Kasım’da halka arz olan Alfa Solar Enerji, Borsa İstanbul’da işleme başlamasının ardından gösterdiği yükseliş performansı ile parmak ısırtıyor. Şirket, 16 Kasım 2022 tarihinde 58,5 TL’den halka arz olmuş ve en yüksek 409 TL fiyatı görmüştü. Daha sonra düşüşe geçen şirket payları, şu sıralar toparlama eğiliminde.

HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.

Toparlanma sürecine giren ALFAS paylarının yatırıcılarına, şirketten iş anlaşması müjdesi geldi. Alfa Solar Enerji, 14 Nisan tarihinde yaptığı duyuruda 11 milyon dolarlık yeni iş anlaşması yapıldığını duyurdu. Yapılan anlaşmada KDV hariç olduğu belirtilirken gelen KAP bildirimi sonrası hisse fiyatının nasıl etkileneceği ise merak konusu oldu.

Alfa Solar Enerji’den yapılan açıklamanın detaylarında ise şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz ile Ankara merkezli Konelsis Kontrol Elektronik Sis. Otomas. Müh. İnş. Taah. San. ve Tic. A.Ş. arasında güneş paneli satışına ilişkin KDV hariç yaklaşık olarak toplam 11.000.000,00 USD (Onbirmilyon Amerikan Doları) bedel tutarında sipariş alınmış olup, söz konusu siparişe ait avans ödemeleri alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Tags

alfasalfasolarenerji

Share


Önceki
Europower Enerji borsada ne zaman işlem görecek, kaç lot verdi?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Yeni halka arzda, %50’lik rekor iskonto ayrıntısı!
June 02, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media