Anasayfaİletişim

Girişim Elektrik bedelsiz ne zaman, GESAN ne zaman bölünecek?

By Halka Arz Hisseler
March 09, 2023
1 min read
Girişim Elektrik bedelsiz ne zaman, GESAN ne zaman bölünecek?

Borsa İstanbul’da 2022 yılının yükselen şirketlerinden biri olan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Peki, GESAN ne zaman bölünecek, Girişim Elektrik bedelsiz sermaye artırımı ne zaman?

13 Ağustos 2021 tarihinde 17 TL fiyattan halka arz olan Girişim Elektrik, o tarihten bu yana gösterdiği yükseliş performansı ile yatırımcılarını mutlu etmişti. Bir dönem yatay bir seyir gösteren GESAN payları, yaptığı iş anlaşmaları ve borsadaki popülaritesi ile 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren yükseliş trendine girerek 300 TL’nin üzerine çıkmıştı.

Borsadaki genel düşüşün ardından 200 TL fiyatlara kadar gerileyen GESAN payları, daha sonra toparlanma eğilimi göstererek 250 TL’nin üzerine yükselmeyi başardı. Şirketten, 23 Kasım 2022 tarihinde alınan genel kurul kararı ile bedelsiz sermaye artırımı yapılacağı da duyurulmuştu.

Mevcut sermayesi 115.000.000 TL olan GESAN, 500.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisindeki sermayesini, bu bedelsiz kararı ile 460.000.000 TL’ye yükseltecek. Şirketin bedelsiz sermaye artırımı konusunda aldığı karar, Sermaye Piyasası Kurulu’na da iletildi. Kurul’dan gelecek kararın ardından GESAN payları, %300 oranında bölünmeye gidecek.

GESAN NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Girişim Elektrik’in %300 oranındaki bedelsiz sermaye artımı, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay bekliyor. Kurul’un 2023 yılı ikinci çeyreğinde bedelsiz sermaye artırımına onay vermesi bekleniyor. Bu durumda GESAN payları da aynı tarihlerde bölünmeye gidecek ve bedelsiz sermaye artırımı gerçekleşmiş olacak.

Halka arz ve sermaye artırımları hakkında tüm gelişmeleri, mobil uygulamalarımız üzerinden anlık olarak takip etmeniz mümkün.

Aşağıda linkleri bulunan iOS ya da Android uygulamalardan cihazınıza uygun olanı indirin, gelişmeleri kaçırmayın.


Tags

gesanbedelsizhalkaarztakvimihalkarzhalkaarzgirişimelektrikbedelsiznezamangesanbedelsiznezamangesannezamanbölünecek

Share


Önceki
Çan2 Termik bedelsiz ne zaman, CANTE ne zaman bölünecek?
Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Halka Arz Hisseler

Related Posts

Bosch Fren bedelsiz ne zaman? BFREN hisse ne zaman bölünecek?
September 30, 2023
1 min
© 2023, All Rights Reserved.
Developed with ♥ By

Linkler

Reklam İçinİletişimÇerez PolitikasıGizlilik PolitikasıKünye

Social Media